Program

Festival

+ Timetable

Want to Work @ FFF2019?

Venues

Stora Scenen

Café Tiljan

Studioscenen

Sali

Teatteri

Buy Tickets Press the SHOW

Thu 9 May

• 19•00

• 20•00

Fri 10 May

• 14•00

• 15•00

• 16•00

• 17•00

• 18•00

• 19•00

• 20•00

• 21•00

• 22•00

• 23•00

Sat 11 May

• 11•00

• 12•00

• 13•00

• 14•00

• 15•00

• 16•00

• 17•00

• 18•00

• 19•00

• 20•00

• 21•00

• 22•00

Sun 12 May

• 12•00

• 13•00

• 14•00

• 15•00

• 16•00

• 17•00

AWARDS

• 19•00

Timetable

ÅST Studioscenen

VIMMA Sali

VIMMA Teatteri

Ulkoesitys

ÅST Stora scenen

ÅST Café Tiljan

Saaristobaari

19.00 •

19.30 •

20.00 •

Thu 9 May

19.00–20.00

HEM

Theatre

14.00 •

14.30 •

18.00 •

18.30 •

19.00 •

19.30 •

20.00 •

20.30 •

21.00 •

21.30 •

22.00 •

22.30 •

23.00 •

Fri 10 May

Fri 10 May

18.00–19.00

NIKOLA TESLA. A PORTRAIT

Theatre

19.30–20.30

SCOTLAND!

Physical comedy

18.00–19.00

SOTA EI OLE VIELÄ ALKANUT

Live-kuunnelma

19.30–20.15

(SOME)BODY

Dance

17.45–18.40

MITTEINIMENE

Theater monologue

19.15–20.00

SVANKVINNAN

Theatre, Performance, Installation

21.00–22.00

MY VOICES HAVE TOURETTES

Stand-Up Comedy

19.00–19.55

10 KOHTAUSTA SEKSUAALI-SESTA VALLAN-KÄYTÖSTÄ

Theatre

22.00–23.00

RUSSIAN TROLL

Stand-Up Comedy

ÅST Studioscenen

VIMMA Sali

VIMMA Teatteri

Ulkoesitys

ÅST Stora scenen

ÅST Café Tiljan

Saaristobaari

14.00–14.30

*THE PLAYGROUND

Dance, Site-specific

20.45–21.45

SISARET+TROG

Dance //

Pekingopera/Physical theatre

20.45–21.40

THE SENSEMAKER

Dance-theatre, Mime

11.00 •

11.30 •

12.00 •

12.30 •

13.00 •

13.30 •

14.00 •

14.30 •

15.00 •

15.30 •

16.00 •

16.30 •

17.00 •

17.30 •

18.00 •

18.30 •

19.00 •

19.30 •

20.00 •

20.30 •

21.00 •

21.30 •

22.00 •

Sat 11 May

19.00–20.00

NIKOLA TESLA. A PORTRAIT

Theatre

19.00–20.00

SCOTLAND!

Physical comedy

17.15–18.15

SOTA EI OLE VIELÄ ALKANUT

Live-kuunnelma

16.00–16.45

(SOME)BODY

Dance

19.15–20.10

MITTEINIMENE

Theater monologue

16.00–16.45

SVANKVINNAN

Theatre, Performance, Installation

17.30–18.25

THE SENSEMAKER

Dance-theatre, Mime

19.15–20.10

10 KOHTAUSTA SEKSUAALI-SESTA VALLAN-KÄYTÖSTÄ

Theatre

20.00–22.00

RUSSIAN TROLL

+

MY VOICES HAVE TOURETTES

Stand-Up Comedy

11.00–11.30

**THE PLAYGROUND

Dance, Site-specific

12.00–13.20

RAKKAUDESTA

Performing art

Café Wäinö

12.00

12.15

12.30

17.30–18.30

SISARET+TROG

Dance //

Pekingopera/Physical theatre

14.00–15.00

EBOLA

THE MUSICAL

Comedy musical show

13.00–13.30

PERHOS-VAIKUTUS

Dance

14.00–15.15

ERITTÄIN HYVÄ YSTÄVÄNI PARONI VON MÜNCHHAUSEN

Puppetry

15.00–15.15

OISPA AINA

LÖLLÖNTAI

20.45–21.25

FATAL INSTRUMENT SHOW

Action, Comedy, Martial arts, Circus, Music

20.45–21.30

KATKOS/

OFFLINE

Physical Theatre

17.00–17.15

PÄIVÄ KERRALLAAN